Jan Pospieszalski – „Bliżej” i „Warto rozmawiać”

Polecamy bardzo dobry program publicystyczny ukazujący wartości narodowe, chrześcijańskie i rodzinne
Ideę programu wyraża hasło: Blisko ludzi
„Ludzie nie widzą odzwierciedlenia swoich życiowych problemów w telewizyjnej rzeczywistości – mówi Jan Pospieszalski. Jest wiele spraw, które są nieobecne w debacie publicznej. Właśnie o nich, o sprawach „bliżej ludzi” rozmawia w swoim programie.
Stronę programu „Bliżej” znajdziesz tutaj

Jan Pospieszalski wcześniej przez kilka lat prowadził program „Warto rozmawiać”, w którym podejmował wiele bardzo ważnych tematów.
Tematy poruszające opinię publiczną i gorące debaty. Goście Jana Pospieszalskiego reprezentują różne opcje i poglądy, nieraz skrajne. Dyskusja w programie to przeciwstawne racje, starcie argumentów i poszukiwania możliwych rozwiązań. Ten program warto oglądać.

Szczególnie warte polecenia:

Bliżej 21.01.2012 – Trudne decyzje rodziców, którzy w trakcie ciąży dowiadują się o genetycznej wadzie nienarodzonego dziecka. Polskie prawo dopuszcza do usunięcia płodu do chwili osiągnięcia przez niego możliwości samodzielnego życia poza ciałem matki, jeśli badani wykażą prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Czy powinno być to dopuszczane? Jak trudne są decyzje rodziców, którzy dowiadują się o chorobie płodu? W studio Joanna Krupska (Związek Dużych Rodzin 3+, matka siedmiorga dzieci), Anna Kowalska (nauczycielka, matka czwórki dzieci), Magdalena Zych Studentka) i Mariusz Dzierżawski (Szef Fundacji „Pro”).

Bliżej 29.12.2011 – Czy posyłać do szkoły sześciolatków? Czy szkoła jest na to przygotowana? Co myślą o tym rodzice?
WARTO ROZMAWIAĆ:

08.02.2011 – Największy sukces kobiet?

22.12.2012 – Życie, miłość, śmierć, życie wieczne. O filmie „Bella”, prawnej ochronie życia, braku ojca, aborcji…

29.09.2010 – Kto kogo dyskryminuje?

03.06.2010 – Po co nam błogosławieni? O życiu i posłudze ks. J. Popiełuszki

01.04.2010 – Kapłaństwo, zawód czy powołanie?

18.03.2010 – Czy Polacy przeżyją? Mamy coraz mniej dzieci…

11.03.2010 – „Mowa nienawiści”, czyli kneblowanie ust chrześcijan.

o4.o3.2010 – Kto tworzy przemoc w rodzinie?

25.02.2010 – Przestępność wśród nieletnich

11.02.2010 – Parytety – równouprawnienie czy przywilej dla kobiet?

07.02.2010 – ZUS, czyli kto Cię utrzymać na starość?

21.10.2010 – Czy bezpiecznie jest się zabezpieczyć?
Zabezpiecz się, rób to z głową, bezpiecznie i tanio – tak reklamują koncerny swoje najnowsze produkty antykoncepcyjne. Jeszcze kilkanaście lat temu wchodzące do Polski koncerny farmaceutyczne widziały tu wielki rynek zbytu, bowiem wówczas tylko kilka procent Polek deklarowało stosowanie pigułek antykoncepcyjnych, a liczba żeńskiej populacji w wieku płodnym określana była na kilka milionów. Strategia jednego z koncernów była zatem prosta: przekonać miliony Polek by „zabezpieczały się przed poczęciem niechcianego dziecka” przy pomocy ich produktu. Koncern wyliczał nawet przewidywane zyski zakładając koszt produkcji jednej pigułki na 8-10 groszy i sprzedaż w opakowaniach po 24 sztuki w cenie 20-30 złotych. W strategii sprzedaży zakładano pomijanie aspektu szkodliwości środków antykoncepcyjnych. Dziś koncerny osiągnęły już połowiczny sukces. Antykoncepcji nie stosuje w Polsce tylko 40 % kobiet. Nie sposób jednak znaleźć informacje o tym jak, poważne zagrożenie dla zdrowia kobiety stanowią środki antykoncepcyjne. Dlaczego?