Rajd dla życia: 2314 km na rowerach – w obronie dzieci nienarodzonych

dziecko

Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pokonają na rowerach 2314 km; „Rajd dla Życia” przejedzie przez 15 województw i 27 diecezji, a jego uczestnicy będą modlić się w intencji obrony życia poczętego – poinformował ks. Janusz Wilk z KSM.

W ósmej edycji rajdu, który rozpocznie się 1 lipca, weźmie udział 60 młodych ludzi. Tegorocznym hasłem jest: „Kierunek Łódź Piotrowa”.

Jak poinformował podczas konferencji prasowej w Warszawie ks. Wilk, uczestnicy rajdu zorganizują na trasie cykl konferencji prasowych oraz spotkań w kościołach, podczas których będą mówić o problemie dzieci zagrożonych tzw. aborcją. Bedą też modlić się i ofiarować trudy podróży w tej intencji, a także rozdawać materiały pro-life napotkanym osobom. Dodał, że uczestnicy będą jednocześnie promować „duchową adopcję dziecka poczętego”, która „polega na podjęciu codziennej modlitwy dziesiątką różańca, w intencji zagrożonego tzw. aborcją dziecka, przez dziewięć miesięcy”.

„Każdego roku obieramy inny symbol. W tym roku jest to ósemka, którą +narysujemy+ na mapie Polski” – powiedział ks. Wilk.

Zapowiedział, że tegoroczny rajd ruszy z dwóch miast – z Gdańska i Oświęcimia – skąd tego samego dnia i o tej samej godzinie wyruszy kilka piętnastoosobowych grup, by po 7 dniach spotkać się w Łodzi. Z Oświęcimia ruszą grupy z archidiecezji katowickiej, krakowskiej i bielsko-żywieckiej; z Gdańska grupy z archidiecezji lubelskiej oraz diecezji legnickiej i pelplińskiej.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zostało reaktywowane w 1990 roku przez Konferencję Episkopatu Polski. Obecnie skupia ok. 30 tys. członków.

źródło: Radio Maryja/PAP/RIRM
Pozostałe wpisy z tej kategorii

coded by nessus
Komentarze są obecnie zamknięte, ale możesz użyć trackback ze swojej własnej strony.

Jedna odpowiedź to “Rajd dla życia: 2314 km na rowerach – w obronie dzieci nienarodzonych”

  1. Best Editing Service…

    The amount of written content has been growing exponentially recently, and it’s no wonder. For students, writing is an inseparable part of college and university assignments; for businesses, online publishing is a way to reach customers. The need for …