Pielgrzymka do Królowej Rodzin

10 października 2015 r., w drugą sobotę miesiąca różańcowego, w jarosławskiej Kolegiacie przed wizerunkiem Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin, zgromadziły się małżeństwa i rodziny z Archidiecezji Przemyskiej. Pierwszej Archidiecezjalnej Pielgrzymce Małżeństw i Rodzin przewodniczył ks. Arcybiskup Józef Michalik Metropolita Przemyski. W homilii pasterz diecezji podkreślił, że podkreślił, że rodzinie potrzebny jest ojciec i matka, a wielką tęsknotą dzieci jest posiadanie obojga rodziców: Ojciec i matka mają oddzielne funkcje, ale mają je realizować razem (…) Matka zawsze w historii była twórczynią życia, także życia duchowego, to matka tworzy człowieka, otwiera go na wartości. Często widzieliśmy i widzimy w historii, że matka była siłą narodu, papież to podkreślał nieustannie. Tak jest i dzisiaj, matka jest siłą wrażliwości, którą wyrabia w dziecku (…) Bez ojca rodzina kuleje, bo ojciec daje oparcie, budzi w dziecku poczucie tożsamości, pomaga wytworzyć dalekosiężną perspektywę i pomaga w planowaniu całego życia. Nie zawsze, ale bardzo często zaburzenia w rodzinach mają podłoże w tym, że ojciec zostawił matkę i dzieci z ich problemami. Dziecko nawet do potwierdzenia tożsamości płciowej potrzebuje zaplecza ojcowskiego. To jest wielka godność i misja ojca – mówił Arcybiskup.

Całość homilii dostępna w Radio Fara i na www.kolegiata.org

Wyjątkowym gościem modlitewnej wspólnoty zgromadzonej u Królowej Rodzin był prof. Bogdan Chazan. W swoim wystąpieniu wspominał swą pracę w Jarosławiu, Wiązownicy i Radawie w 1967 roku. Uczestnikom spotkania przedstawił także genezę wydarzeń związanych z usunięciem go ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. Pretekstem do tej decyzji podjętej przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz z Platformy Obywatelskiej było to, że prof. Chazan odmówił zabicia nienarodzonego dziecka jednej z pacjentek. Profesor powołał się na przysługującą mu klauzulę sumienia. Wychodząc od tych wydarzeń Bogdan Chazan podzielił się z uczestnikami pielgrzymki swoimi przemyśleniami na temat obrony dzieci nienarodzonych. W dzisiejszych czasach życie ludzkie, które jest darem Boga nie jest szanowane tak jak powinno być – stwierdził.

Posłuchaj całości wykładu w Radio Fara

Zapraszamy już dziś na II Archidiecezjalną Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin do Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu w drugą sobotę października 2016 r. Zaproszenie kierujemy do wszystkich rodzin i małżeństw, a szczególnie do tych, którzy obchodzą okrągłe rocznice sakramentu małżeństwa.

 

 

 

Zapraszamy także do obejrzenia filmiku z pielgrzymki

 

Róża dla Królowej Rodzin

Zarówno komentarze i pingi są obecnie zamknięte.