Marsz dla Życia i Rodziny w Przemyślu

Już po raz piąty ulicami Przemyśla przeszedł barwny i liczny Marsz dla Życia i Rodziny. W tym roku rozpoczął się on 26 maja. Uczestnicy wyszli z dziedzińca Opactwa Sióstr Benedyktynek i parafii pw. Trójcy Świętej, kierując się najpierw pod pomnik Orląt Przemyskich, gdzie złożono kwiaty i odśpiewano hymny: „Boże coś Polskę” oraz „Jeszcze Polska nie zginęła”. Następnie maszerowano ulicą Barską i Grunwaldzką. Po przekroczeniu Sanu mostem Orląt Przemyskich uczestnicy minęli Rynek, aby ulicą Kazimierzowską wałową i Jagiellońską powrócić do mostu i przez ul. Krasińskiego oraz Klasztorną powrócić na teren Opactwa i parafii. Do godz. 17.00 przedłużono świętowanie w radosnym pikniku rodzinnym. O 17.00 wszyscy zgromadzili się przy figurce Matki Bożej Niepokalanej i w nabożeństwie majowym zawierzyli Jej wszystkie działania w obronie życia, małżeństwa i rodziny.

Mszy świętej na rozpoczęcie spotkania przewodniczył ks. bp Jan Niemiec, biskup pomocniczy diecezji kamieniecko-podolskiej, przewodniczący komisji do spraw rodziny w episkopacie Ukrainy.

Według wstępnych szacunków w Marszu wzięło udział ok. 3 tys. osób.

Dziękujemy Bogu i Maryi Niepokalanej a także wszystkim organizatorom, współorganizatorom, dobroczyńcom i uczestnikom Marszu.ZO

ZOBACZ:

POSŁUCHAJ:

Homilia bpa Jana Niemca

PRZECZYTAJ, CO NAPISALI O NAS INNI:

http://www.radiofara.pl/?p=20549

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20130526/PRZEMYSL/130529677

http://ekai.pl/diecezje/przemyska/x67251/przemysl-kilka-tysiecy-osob-na-marszu-dla-zycia-i-rodziny/

http://www.pch24.pl/przemysl–abp-michalik-zaprasza-na-marsz-dla-zycia-i-rodziny,15102,i.html

Zarówno komentarze i pingi są obecnie zamknięte.