Wieczory dla Zakochanych w Przemyślu

16 kwietnia 2013 r. o godz. 16.30 w Archidiecezjalnym Ośrodku Duszpasterstwa Rodzin w Przemyślu, przy ulicy Piotra Skargi 6, II piętro, sala nr 30, rozpoczną się Wieczory dla Zakochanych.

To rodzaj przygotowania do sakramentu małżeństwa związany z metodą DIALOGU wypracowaną przez Ruch Spotkań Małżeńskich. Wyrosły one z doświadczenia organizowanych przez Ruch rekolekcji dla małżeństw. To cykl dziesięciu spotkań, które dają szansę porozmawiania na tematy ważne, a czasem trudne do poruszenia między sobą, mogące jednak mieć istotne znaczenie zarówno przy podejmowaniu decyzji o zawarciu małżeństwa i dla trwałości związku. Ponieważ program realizowany w trakcie spotkań spełnia wymagania Krajowego Dyrektorium Duszpasterstwa Rodzin, dlatego „Wieczory” zastępują obowiązkowe katechezy przedmałżeńskie i nauki przedślubne. Narzeczeni otrzymają odpowiednie ZAŚWIADCZENIE.

„Wieczory dla Zakochanych” czasem są nazywane „Kursem przedmałżeńskim dla ambitnych”, nie tylko ze względu na długość trwania, ale przede wszystkim ze względu na to, że ich sposób prowadzenia nie polega na słuchaniu konferencji, ale na warsztatowej pracy uczestników stanowiących parę. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw prowadzących i kapłana. I właśnie dzięki tej metodzie stały się bardzo popularne w wielu miejscach naszego kraju, zwłaszcza przy klasztorach dominikańskich w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. W Diecezji Przemyskiej do tej pory Wieczory były prowadzone u Dominikanów w Jarosławiu.

Przemyską edycję Wieczorów dla Zakochanych poprowadzą: ks. dr Marek Machała – diecezjalny duszpasterz rodzin wraz z małżeństwami – animatorami Spotkań Małżeńskich.

Zapraszamy narzeczonych, którzy chcą w pogłębiony sposób przygotować się do Sakramentu Małżeństwa.

Zgłoszenia:Jadwiga i Wiesław Solarz, mail:  jwsolarz@poczta.onet.pl

 

Zarówno komentarze i pingi są obecnie zamknięte.